72 rocznica zakończenia II wojny światowej

W dniu 8 maja br., w samo południe, na terenie Kwatery Ofiar Terroru Hitlerowskiego w Walimiu mieszkańcy naszej gminy oraz zaproszeni goście, uroczyście obchodzili 72. rocznicę zakończenia II wojny światowej.

Gminne obchody z udziałem władz Gminy Walim, kombatantów w osobie: pana Józef Gabryjelewskiego i pana Kazimierza Wiśniowskiego, pocztów sztandarowych Ochotniczych Straży Pożarnych z Dziećmorowic, Walimia oraz Zagórza Śląskiego, a także pocztów z Zespołu Szkół im. Polskich Noblistów w Walimiu i Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jugowicach, dyrektorów szkół oraz dyrektorów i kierowników jednostek samorządu terytorialnego wraz z delegacjami, nauczycieli i uczniów szkół z Jugowic i Walimia, a także mieszkańców naszej gminy, miały bardzo uroczysty charakter. Wszyscy przybyli na teren Kwatery Ofiar Terroru Hitlerowskiego w Walimiu, aby zjednoczyć się w tym ważnym dniu i uczcić pamięć poległych.

Uczniowie Zespołu Szkół im. Polskich Noblistów w Walimiu oddali hołd ofiarom II wojny uroczystym Apelem Poległych, a młodzież z Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych w Walimiu odśpiewaniem przepięknych i wzruszających utworów.

Na zakończenie uroczystości wszystkie przybyłe delegacje, złożyły wiązanki okolicznościowe przy tablicy pamięci, oddając pokłon ofiarom faszyzmu.