Boże Narodzenie jest wtedy, gdy w sercu człowieka rodzi się miłość

Listen to this article

               Boże Narodzenie to magiczny czas. W tym roku również, bardzo starannie przygotowaliśmy się do wieczerzy wigilijnej. Już od listopada ćwiczyliśmy role do przedstawienia, poza tym przygotowaliśmy upominki oraz dekoracje, aby ten jeden dzień w roku był magiczny.

             Wieczerza wigilijna odbyła się 21 grudnia o godz. 17:00. Z niecierpliwością czekaliśmy na zaproszonych gości. Gdy przybyli mogliśmy pochwalić się wszystkim co przegotowaliśmy przez tak długi czas. Swój występ zaczęliśmy od piosenki “Święty czas”, która wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. Później pani dyrektor Ewa Bucholc przywitała przybyłych na wieczerzę gości. Następnie nasi koledzy wnieśli Betlejemskie Światło Pokoju, które w tym roku było pod hasłem “Zauważ człowieka”.  Kolejnym punktem programu były jasełka przeplatane pięknie wykonanymi kolędami.

           Po naszym występie ksiądz proboszcz odczytał ewangelię i wygłosił króciutkie kazanie. Po modlitwie wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem i zasiedliśmy do wieczerzy. Kolejną niespodzianką przygotowaną dla nas były upominki przywiezione przez Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich. Prezenty były przepiękne, każdy z nas dostał coś bardzo ładnego. Ponadto na ręce pani dyrektor Ewy Bucholc pan starosta Jacek Cichura przekazał prezent dla placówki. Pod naszą choinką znaleźliśmy jeszcze wiele innych prezentów przeznaczonych dla nas wszystkich.

         Po tym spotkaniu każdy z nas zapamięta, że “Boże Narodzenie jest wtedy, gdy w sercu człowieka rodzi się miłość”

tekst: Amelia Cichosz