Casting na …. kucharza :)

Listen to this article

            Klasa I szkoły zawodowej już od początku roku szkolnego przygotowywała się do castingu, który odbył się w naszej placówce dnia 4 września 2015 r.

          W piątek rano całą grupą, razem z p. Bożeną Słojewską, poszliśmy przygotować poczęstunek m.in. sałatki, kanapki i naleśniki ze szpinakiem. O godzinie 10.00 na casting przybyło do nas dwóch pracodawców. W spotkaniu uczestniczyli również nasi wychowawcy zarówno grupy, jak i klasy oraz pani dyrektor. Żeby rozładować napięcie wnieśliśmy poczęstunek i udaliśmy się do świetlicy, aby nasi goście mogli w ciszy zdegustować przygotowanych przez nas potraw. Następnie w parach wchodziliśmy przed szanowną komisję i dokonywaliśmy autoprezentacji. Później nastąpiło nerwowe oczekiwanie na werdykt. Z wszystkich kandydatów, tylko cztery osoby zostały wybrane przez obecnych na sali pracodawców. Dwójka szczęśliwców trafiła do Pałacu w Jugowicach i dwie osoby trafiły do Zajadu Hubert w Walimiu, pozostali zostali przydzieleni losowo na praktyki.

          Pomimo tego, że casting dobiegł końca, ekscytacja nie ustawała dość długo. Każdy był bardzo zadowolony i dumny z siebie. W końcu to pierwsza autoprezentacja w naszym życiu.

tekst: Dagmara Wysopal