25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11111_01

15 stycznia 2017 roku na terenie naszej gminy, po raz kolejny “zagrała” Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zbiórkę pieniędzy na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólno pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom prowadziło 10 wolontariuszy wyposażonych w identyfikatory, skarbonki i serduszka Wielkiej Orkiestry oraz niezliczone grono “ludzi dobrej woli”. Wspólnymi siłami nasi dzielni ochotnicy z “puszkami” zgromadzili kwotę 2.907,17 zł. Na szczególne uznanie zasługuje Maja Bereś, która uzbierała największą sumę pieniędzy, bowiem aż 732,81 zł.

Tegoroczne “wielkoorkiestrowe granie” po raz kolejny wspomogła Grupa Walim Rajdowy, która zapewniając przeżycie niesamowitej przygody w Mitsubishi Lancer Evo lub BMW, zgromadziła 2002,51 zł. Nasi Rajdowcy wspierając WOŚP przekazali także do licytacji Puchar z kolekcji śp. Janusza Kuliga. Tą nie lada gratkę, zwłaszcza dla fanów motosportu, kwotą 2.025,00 wywalczył p. Paweł Gos z Bielan Wrocławskich.
Miłośnicy dobrego jedzenia i pluszaków, którzy przybyli do Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu, gdzie odbywały się główne wielkoorkiestrowe obchody, również mogli znaleźć coś dla siebie. Samorząd Szkolny Zespołu Szkół im. Polskich Noblistów w Walimiu pod dowództwem p. Izabelli Woldan, kusząc wszystkich smakoszy słodyczy różnorodnymi ciastami, piernikami oraz babami zebrał, 860,00 zł. Ze sprzedaży rozgrzewającej i energetycznej zupy wpłynęło 257,30 zł. Koło Działalności Charytatywnej Walimskiego Gimnazjum ze sprzedaży ciasteczek wspomogło nasz sztab sumą 170,00 zł. Zespół Placówek Resocjalizacyjnych pomagając przy akcji “Kup misia” zgromadził kwotę 175,40 zł, zaś ze sprzedaży urokliwych aniołków i wielkoorkiestrowych serduszek wykonanych z masy solnej, zgromadził 122,00 zł. Koło Emerytów i Rencistów Gminy Walim także wsparło WOŚP wpłacając 250,00 zł.
Duży “zastrzyk” gotówki wpłynął również z licytacji Tytułu Honorowego Kasztelana Zamku Grodno na 2017 rok “przynosząc” 3.450,00 zł. Warto tu wspomnieć iż tytuł ten, po raz kolejny zdobył p. Artur Kłoczko z Kielc.
Z licytacji gadżetów WOŚP poprowadzonej przez Artura Jarczoka do puli Walimskich Wolontariuszy “dołożono” 4.821,00 zł . W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy przekazali na licytację cenne przedmioty oraz aktywnie w niej uczestniczyli. Szczególe wyrazy wdzięczności kierujemy do Wicestarosty Powiatu Wałbrzyskiego Krzysztofa Kwiatkowskiego za wsparcie oraz wystawienie na aukcję “Fotelu Wicestarosty”, a także wielu gadżetów promujących Powiat Wałbrzyski.
Tym razem sztab WOŚP w Walimiu, wspomagając kolejny szczytny cel, wspólnymi siłami zebrał jak dotychczas rekordową kwotę 17.078,26 zł.
Punktualnie o godzinie 20.00 przy sygnale OSP Walim, rozbłysło światełko do nieba, kończąc tym samym 25. finał WOŚP, a równocześnie przypominając iż gramy do końca świata i jeden dzień dłużej.
Pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy swoją pracą, zaangażowaniem oraz ofiarnością wspomogli tę wyjątkową akcję.