Turniej Rowerowy

Listen to this article

06.06.2018- Turniej Rowerowy

Dnia 6 czerwca 2018 roku w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Walimiu odbyły się Piąte szkolne zawody rowerowe pod hasłem „Rowerem przez życie”. Impreza była sprawdzianem dla naszych uczniów z techniki jazdy na rowerze, z przepisów ruchu drogowego oraz sposobów udzielania pierwszej pomocy przed medycznej. Punktualnie o godzinie 11: 30   czterdzieści  wychowanek i wychowanków po podzieleniu na zespoły rozpoczęło rywalizacje w ośmiu  konkurencjach:

 

  1. Rowerowy tor przeszkód
  2. Sprawdzian kondycyjny na rowerku stacjonarnym
  3. Umiejętność odczytywania mapy
  4. Naprawa roweru poprzez wymianę koła
  5. Testu na kartę rowerowa online
  6. Jazda na wirtualnym rowerze
  7. Przygotowanie kanapki na wycieczkę rowerową.
  8. Pierwsza pomoc przedmedyczna.

Wychowankowie zostali podzieleni na zespoły i samodzielnie, co należy zauważyć bardzo sprawnie poruszali się między stacjami. Impreza została przeprowadzona metodą projektu edukacyjnego

W tym roku po raz kolejny kilkoro wychowanków uzyskało możliwość otrzymania Karty Rowerowej. Młodzież zacięcie walczyła na boisku szkolnym gdzie musieli przejechać tor z przeszkodami. Również rywalizacja na wirtualnym torze rowerowym wzbudzała u rywalizujących wiele emocji. Z racji braku możliwości podania wyników po ukończeniu wszystkich konkurencji z powodu konieczności przeliczania punktacji wszyscy biorący udział  na zakończenie otrzymali słodki poczęstunek. W dniu 12.06 2018 roku na apelu szkolnym w obecności pani Dyrektor MOS Walim przedstawiliśmy wyniki konkursu. Najlepszy wynik osiągnął po raz drugi raz z rzędu  Łukasz  z II klasy zasadniczej. Drugie miejsce przepadło  Patrykowi , a trzecie Kacprowi. W przedsięwzięciu brało udział wiele moich koleżanek i kolegów, za co im dziękuję.

Uczniowie zajmujący pierwsze miejsca otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe