Z kolędą w Świdnicy

Listen to this article

            “Przychodzimy po kolędzie, niechaj każdy wesół będzie!”  Tymi słowami przywitaliśmy się podczas wieczerzy wigilijnej u Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich.

            Po wielotygodniowych próbach nadszedł czas premiery. 16 grudnia już od rana, wszyscy byliśmy bardzo zestresowani, baliśmy się, że coś nie wyjdzie. Każdy z nas miał tremę. Występ zaplanowany został na godzinę 19:00, więc przed mami był długi dzień. Czas ten wykorzystaliśmy na ostatnie powtórzenia tekstów i przygotowanie kostiumów. Następnie wyruszyliśmy w podróż do Świdnicy.

           Po przyjeździe na  miejsce, zostaliśmy bardzo mile przyjęci. Dodało nam to przysłowiowych skrzydeł i jasełka poszły, jak  z płatka 🙂 Na koniec naszego występu pani Dyrektor przekazała Betlejemskie Światło Pokoju, a my wręczyliśmy ręcznie robione upominki. Później zostaliśmy zaproszeni do stołu, wysłuchaliśmy przygotowanych przemówień i pomodliliśmy się wspólnie z ks. biskupem Ignacym Decem. Po odśpiewaniu kolędy zaczęliśmy dzielić się opłatkiem. Było nam bardzo milo, że Kupcy gratulowali nam występu i dziękowali za upominki. Następnie zasiedliśmy do stołu i kelnerzy serwowali nam potrawy wigilijne. Wszyscy najedliśmy się do syta.

          Niestety co piękne szybko się kończy, więc nadszedł i dla nas czas pożegnania. Podziękowaliśmy bardzo serdecznie za zaproszenie i zadeklarowaliśmy swoją obecność w przyszłym roku. Po powrocie przez kilka najbliższych dni, każdy z nas żył pozytywnymi wspomnieniami z tamtego dnia.

tekst: Sylwia Brędowska