ZLOT PaTPORTÓW W BYDGOSZCZY

Listen to this article

W dniach 17-18 października 2015r. uczestniczyliśmy w pierwszym ogólnopolskim Zlocie Patportów. Zlot odbył się w Bydgoszczy w hali BKS „Chemik”. Wzięło w nim udział blisko tysiąc PaTowiczów z całej Polski. ZLOT PaTPORTÓW wpisywał się w kampanię MSW „Dopalacze kradną życie”.

Wyjechaliśmy wczesnym sobotnim rankiem, wspólnie z grupą młodzieży z Zespołu Szkół im Polskich Noblistów w Walimiu. Wybraliśmy się siedmioosobową grupą: Natalia Kubica- jako kapitan PaTPORTU, Emilka Sitek, Iza Drozdek, Patrycja Adamcewicz, Magda Gorąca, Sylwia Brędowska no i opiekun Katarzyna Behot.

Przed południem dotarliśmy do Bydgoszczy. Po dokonaniu czynności rejestracyjnych mogliśmy wygodnie się ulokować na trybunach hali „chemika”.

Program zlotu był bardzo bogaty. Nie zabrakło muzyki i tańca. Na scenie porywała wszystkich do wspólnej Zumby Sylwia Socha oraz mistrz hip-hopu Branko Bielopotocky ze Słowacji, ze swoim zwariowanym tańcem „wygłupiaczkiem.” No i oczywiście tradycyjnie tańczona na wszystkich spotkaniach PaT-u – „belgijka.” Nie zabrakło również doskonałych wokalistek, które porwały wszystkich do tanecznego szaleństwa. Spotkanie prowadził oczywiście insp. Grzegorz Jach.

Uroczysta gala rozpoczęła się o godz. 18 minuta ciszy, dla uczczenia pamięci tragicznie zmarłych studentów Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Wśród zaproszonych gości byli między innymi:

  • Teresa Piotrowska– Minister Spraw Wewnętrznych
  • Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka
  • insp. Krzysztof Gajewski – Komendant Główny Policji
  • Jolanta Metkowska– Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty
  • Krzysztof Zgłobicki – Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy
  • Elżbieta Rusiniak– koordynator programu „Razem bezpieczniej” w MSW

którzy to dokonali uroczystego wręczenia nominacji kapitanom PaTPORTÓW. W naszym imieniu nominację z rąk pani Minister Teresy Piotrowskiej odebrał Natalia Kubica.Po wręczeniu nominacji rozpoczęły się przygotowania do nagrania LibDup, czyli jednoujęciowego teledysku. Efekty będzie można obejrzeć na stronie www.pat.policja.gov.pl.

Kręceniu LibDup towarzyszył utwór Zbigniewa Hołdysa „Chcemy być sobą” , który wszyscy razem śpiewaliśmy. Było to niezwykłe przeżycie.

Na scenie zaprezentowały się także dwie grupy teatralne:

– grupa teatralna ZAKRĘT z Kruszwicy, która zaprezentowała spektakl „Śliczna”

oraz

– podmiot artystyczny PaT z powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego ze spektaklem „SHOW”.

Była to prawdziwa uczta teatralna.

Podczas imprezy obok dobrej zabawy był także czas na poruszenie ważnych tematów dotyczących bezpieczeństwa oraz zagrożeń jakie niosą za sobą miedzy innymi dopalacze.

Podczas imprezy kilkakrotnie odśpiewaliśmy hymn „PaT-u”, utwór Jarosława Jara Chojnackiego- „Nie wracajmy jeszcze na ziemię”. Towarzyszyły temu naprawdę olbrzymie emocje.

Zlot kończyła Patoteka, którą poprowadzili PaTowicze z Zespołu Szkół Samochodowych w Bydgoszczy: Kamil Wiktorski  i Paweł KordowskiW gorących rytmach bawiliśmy się do godziny 2:00.

Już czekamy na kolejny wyjazd i spotkanie ze społecznością PaT.

tekst: K. Behot