IV Walimski Dzień Profilaktyki

Listen to this article

W dniu 23 maja 2019r., już po raz czwarty, nasza placówka była współorganizatorem „Walimskiego Dnia Profilaktyki”. Wśród zaproszonych gości obecni byli między innymi Pan Krzysztof Kwiatkowski- Starosta Wałbrzyski, Pan Adam Hausman – Wójt Gminy Walim, Pani Iwona Frankowska- Wicestarosta Wałbrzyski, przedstawiciele Rady Powiatu i Rady Gminy, policja i wielu innych wspaniałych gości. Jak zwykle mogliśmy liczyć na pomoc i wsparcie Pana Artura Jarczoka, który poprowadził imprezę.
Mimo niesprzyjającej aury impreza zakończyła się sukcesem. Punktem kulminacyjnym były spektakle profilaktyczne. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Walimiu, którzy przygotowali przedstawienie poruszające problem uzależnienia od środków psychoaktywnych. Następnie wychowankowie naszej placówki zaprezentowali autorski spektakl pt.”W masce”. Spektakl opowiadał o nieustannej walce człowieka o bycie sobą. Ukazane w inscenizacji zakładanie masek miało charakter symboliczny i wskazywało na powszechny problem dotyczący chęci akceptacji i dostosowywania się do różnorodnych grup społecznych, czasami kosztem własnej tożsamości i emocji. Wykorzystane w spektaklu efekty: odpowiedni dobór światła, muzyki, teatr cienia, spotkały się z ogromnym aplauzem. 

Dalsza część imprezy była bardzo energiczna. Bawiliśmy się wszyscy w rytm takich przebojów jak „Macarena”, „Chocolate”. Nie mogło oczywiście zabraknąć wspólnie zatańczonej „belgijki”. Swoje umiejętności taneczne i wokalne prezentowali na scenie uczniowie i wychowankowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jugowicach, Domu Dziecka w Jedlinie Zdroju oraz wychowankowie naszej placówki i Publicznej Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Walimiu.
Na wszystkich uczestników i zaproszonych gości czekał również poczęstunek, w postaci kiełbasek oraz ciast. A wszystko to dzięki pomocy Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu, Austerii Krokus z Rzeczki oraz Karczmie pod Sową, którym składamy ogromne podziękowania.
Na zakończenie imprezy wspólnie odśpiewaliśmy hymn PaTu- „Nie wracajmy jeszcze na ziemię”.

Katarzyna Behot