Patriotyczne śpiewanie

Listen to this article

Prowadzący – Jakub

Wychowankowie

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 18 listopada w MOS w Walimiu odbyło się “Patriotyczne Śpiewanie” z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pieśniom towarzyszyła prezentacja wydarzeń historycznych, które obejmowały okres ponad 200, od czasów Konfederacji Barskiej w XVIII wieku, poprzez pieśni legionowe i żołnierskie z okresu I Wojny Światowej do pieśni partyzanckich i powstańczych z okresu II Wojny Światowej.


Wychowanki i wychowankowie naszego Ośrodka z zaangażowaniem włączyli się w organizację Wydarzenia, chcąc upamiętnić bohaterów walki o wolność i niepodległość Ojczyzny w sposób twórczy, włączając się we wspólnym śpiewaniu znanych i mniej znanych pieśni patriotycznych. Naszą młodzież wspierała również w śpiewaniu kadra pedagogiczna, dając dobry przykład prezentowania postawy patriotycznej w czasie świąt i uroczystości. Wychowankom nie brakowało pomysłowości, dlatego w wykonaniu pieśni łączyli się w duety, tercety i kwartety męskie, żeńskie i mieszane.
Wszystkim zaś nie zabrakło dobrego humoru, bowiem nic tak nie łączy naszej narodowej wspólnoty jak duma, że jesteśmy Polakami i radość z odzyskanej 103 lata temu niepodległości.

Szymon I Marcelina

Pani Ela i wychowankowie

Śpiewające dziewczęta