Obchody Dnia Patrona i finał akcji „Wszystkie kolory świata

Listen to this article

28 lutego w naszym ośrodku odbył się finał akcji „Wszystkie kolory świata.” Został on połączony z obchodami Dnia Patrona. W trakcie finału wychowankowie zaśpiewali piosenki o prawach dziecka oraz wystawili autorski spektakl pt. „Dwa światy.” Autorami scenariusza wystawianej sztuki byli uczniowie klasy ósmej szkoły podstawowej. W swoim przedstawieniu postanowili oni ukazać życie dzieci w Polsce oraz w innych krajach świata.

Na uroczystość zostali zaproszeni goście, którzy pomogli nam w wyborze najbardziej oryginalnej laleczki. W drodze tajnego głosowania wyłoniono zwycięzcę – lalkę Esmeraldę.

Uczniowie przez szereg dni przygotowywali się do finału akcji oprócz: szycia laleczek, przedstawienia, gazetek ściennych, przygotowali również plakaty związane z działalnością UNICEF. Najładniejsze prace zostały wyłonione i nagrodzone.

Wychowawcy klas w trakcie godzin wychowawczych realizowali zagadnienia związane ze szczepieniami oraz ich korzystnym wpływem na eliminowanie wielu chorób w Polsce i na świecie.

Finał akcji „Wszystkie kolory świata” ze względu na to, iż przypadł w Tłusty Czwartek, zakończył się słodkim poczęstunkiem, podczas którego główny prym wiodły pączki i faworki.