Wycieczka do Electrolux w Świdnicy

W dniu 22.02.2019r. w ramach realizowanego w placówce projektu dofinansowanego ze środków UE pn. Dajemy szansę- Włączamy myślenie- Integrujemy społecznie, uczestnicy projektu gościli w jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych, fabryce kuchenek Electrolux w Świdnicy.

Świdnicka fabryka produkuje kuchenki wolnostojące oraz piekarniki do zabudowy.
Uczniowie po odbyciu obowiązkowego szkolenia BHP oraz obejrzeniu prezentacji dotyczącej firmy udali się do olbrzymiej hali produkcyjnej, w której śledzili proces powstawania kuchenek. Z dużym zainteresowaniem obserwowali pracowników oraz pracujące na stanowiskach roboty. Z zaciekawieniem słuchali informacji nt procesu produkcji naszego przewodnika Pana Wojciecha, który jak stwierdził, ze swoim zakładem pracy związany jest od początku jego istnienia. W czasie zwiedzania uczniowie zadawali mnóstwo pytań, na które Pan Wojciech cierpliwie odpowiadał. Wycieczka ukazała uczestnikom projektu cały skomplikowany proces produkcji kuchenek, od tłoczenia blach, poprzez emaliowanie, uzbrajanie i montaż gotowych elementów. Jak stwierdził Pan Wojciech “u nas nie montuje się kuchenek, u nas je się produkuje”.
Po zakończeniu zwiedzania udaliśmy się na poczęstunek przygotowany przez Panią Marzenę, a następnie po pożegnaniu z gospodarzami, wykonaniu pamiątkowego zdjęcia, udaliśmy się do busa, który odwiózł nas do placówki.

W imieniu uczestników projektu, dyrekcji szkoły oraz swoim chciałbym serdecznie podziękować Pani Marzenie za zorganizowanie wycieczki, Pani Sylwii za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem, Pani Magdalenie za opiekę oraz Panu Wojciechowi za “ogarnięcie” grupy oraz przystępne i zrozumiałe opowiedzenie o zakładzie i jego produkcji. jo.