II Ogólnopolski Zlot PaTPORTÓW w Wolsztynie

Listen to this article

           W ubiegły weekend tj. 14-15.05.16 po raz drugi wzięliśmy udział w „Zlocie PaTPORTÓW”, który odbył się w przepięknym Wolsztynie. Miasto to jest prawdziwą perełką, a dzięki naszym opiekunom- licealistom Piotrkowi i Miłoszowi mogliśmy zobaczyć najbardziej urokliwe jego zakątki.

           Zlot odbył się w Miejskiej Sali Sportowej „Świtezianka”. Oczywiście nie zabrakło obecności p. Grzegorza Jacha, który jest motorem napędowym Pat-u. Spotkanie otworzyła prezentacja LipDub-u z pierwszego Zlotu, który odbył się  rok temu w Bydgoszczy.

           Po raz kolejny otrzymaliśmy nominację dla naszego PaTPORTU. Impreza rozpoczęła się od tradycyjnej „belgijki”, która wyzwoliła w nas wielkie pokłady energii. Później był oczywiście „ wygłupiaczek” , no i oczywiście hymnu PaT-u. Całej imprezie towarzyszyły liczne występy wokalne i taneczne. Mieliśmy okazję trochę pobujać się w hip hopowych rytmach pod okiem mistrza Łukasza Kukulskiego. Pokaz  tańca break-dance oraz beat box-u zaprezentował Kamil Januszkiewicz  wspólnie z Damianem Gocławskim z grupy PaT w Czarnkowie. Zaprezentowane zostały filmy: „Wolsztyn inspiruje” oraz „Parowozownia Wolsztyn”. W kinie PaT swój pierwszy pokaz przedpremierowy miał film „Zatracony” w reżyserii Jędrka Kocjana z Wolsztyńskiej Grupy PaT.

          Prawdziwą niespodzianką był występ Piotra Nagiela z zespołu STO%, który tekstami swoich piosenek poruszał nasze serca i dusze. A przy okazji świetnie się przy tym bawiliśmy. Bawiliśmy się do późnych……bardzo późnych godzin przy muzyce jaką przygotował dla nas DJ Domin.

         Podczas zlotu nastąpiła inauguracja oficjalnego fanpage programu PaT na facebooku.

https://www.facebook.com/PROFILAKTYKAaTY/

        W niedzielę ruszyliśmy w miasto. O godz. 11:00 rozpoczęła się PaTOSFERA. Przemaszerowaliśmy ulicami miasta na wolsztyński rynek, gdzie zatańczyliśmy historyczną belgijkę w strugach deszczu. Zmęczeni, trochę zmarznięci ale pozytywnie naładowani wróciliśmy do Walimia. Jak zwykle spotkaniu społeczności PaTowskiej towarzyszyły hasła: „Dopalacze kradną życie” oraz „Najważniejsze jest bezpieczeństwo”.

Wypowiedzi uczestniczek PaTu:

„Wyjazd do Wolsztyna był bardzo udany. Poznałyśmy wielu ciekawych ludzi, którzy mają podobne zainteresowania do nas”

Natalia Kubica

„ PaT to impreza, której nie da się zapomnieć. Atmosfera jest rewelacyjna. Najlepszy w tym jest wzajemny szacunek, którego w tych czasach tak mało”

Emilka Sitek

„ Na Pacie było bardzo fajnie”

Iza Drozdek

„Początek jak i zakończenie PaT-u było genialne”

Sylwia Brędowska

„ Na Pacie było bardzo fajnie. Już zawsze pozostanie to w mojej pamięci. Miejmy nadzieję, że kolejna impreza będzie jeszcze lepsza”

Dominika Pawłowska

tekst: Katarzyna Behot