MOS im. UNICEF w Walimiu dla NIEPODLEGŁEJ

Dla upamiętnienia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wychowankowie razem z dyrektor Jolantą Omyła oraz pracownikami wykonali 34 flagi, w tym jedną o wymiarach 8m x 3m, która zawisła na budynku internatu. 21 flag o wymiarach 80 cm x 150cm przekazaliśmy do Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu.

Przez cały tydzień we wszystkich grupach wychowawczych wychowankowie wykonują biało – czerwone kotyliony, które rozdamy mieszkańcom Walimia 11 listopada.

Na lekcji wychowawczej uczniowie klasy III gimnazjum wykonali biało – czerwone flagi, które umieścimy w oknach placówki, a uczniowie branżowej szkoły I stopnia przygotowali gazetkę o tematyce niepodległościowej.

Klub przyjaciół biblioteki, działający w placówce, zorganizował konkurs plastyczny oraz konkurs poezji patriotycznej.

Na zajęciach plastycznych realizowanych w ramach projektu dofinansowywanego przez Unię Europejską uczestnicy wykonali kontur Polski techniką string art.

9 listopada o godzinie 11.oo dołączymy do akcji bicia rekordu dla Niepodległej ogłoszonego przez MEN.

14 listopada w placówce odbędą się urodziny Niepodległej. Będą urodzinowe czapeczki, piosenki no i oczywiście urodzinowy tort.

Jolanta Omyła

Dyrektor MOS im UNICEF w Walimiu