OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Listen to this article

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.
Nasi wychowankowie w czwartek 28 września wraz z p. M. Dyksem brali udział w tym nietypowym święcie. Pani Dyrektor GBP w Walimiu, pani Renata Machelska, przygotowała dla nas ciekawe zajęcia, w czasie których wszyscy czytaliśmy łamańce językowe. Budziły one wiele pozytywnych emocji i salw śmiechu.
Następnie zapoznaliśmy się z treścią opowiadania z książki “Gorzka czekolada”. Po jej wysłuchaniu rozmawialiśmy na poważne i trudne tematy takie jak: miłość, odpowiedzialność, prawdomówność, uczciwość.
Na koniec zajęć wychowankowie zapoznali się z bogatą ofertą nowości wydawniczych i obiecali częstsze wizyty w bibliotece. Działanie odbyło się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa NPRC.