Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „Geo – Planeta”

Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „Geo – Planeta”

Uczniowie  siódmej klasy szkoły podstawowej i trzeciej klasy gimnazjum 24 listopada wzięli udział w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego „Geo – Planeta” przeprowadzanego przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie”. W tym roku konkurs został podzielony na dwie od siebie niezależne części:

1.

Test konkursowy składający się z pytań z zakresu geografii Polski i świata, zgodny z programem nauczania dla każdej kategorii wiekowej uczestników.

1.

Konkurs prac indywidualnych w formie pisemnej lub albumowej na temat: „Rzeki i jeziora Polski.

Najlepszy wynik  w szkole w kategorii wiekowej „Młodzik” uzyskała Alicja z klasy VII otrzymując 30 punktów, wyróżnienie otrzymał Krystian z klasy VII. W kategorii „Gimnazjalista” w szkole najlepszy wynik uzyskała Amelia z klasy III zdobywając 26 punktów. Amelia otrzymała również dyplom za najlepszą pracę indywidualną. Pozostali uczestniczy konkursu otrzymali dyplomy uznania. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.