Pierwszy na Dolnym Śląsku „PaTPORT”

W dniu 25.05.2015r.  zorganizowane zostało spotkanie dotyczące powołania w Zespole Placówek Resocjalizacyjnych w Walimiu pierwszego w województwie dolnośląskim  PaTPORTU . Inicjatorem założenia PaTPORTU była Katarzyna Behot- pedagog, ekspert PaT (szkolenie w Oleśnicy).

Na spotkaniu obecni byli wychowankowie placówki, kadra pedagogiczna, dyrektor placówki Ewa Bucholc oraz zaproszeni goście:

1. Ewa Krawczyk- pedagog Zespołu Szkół w Walimiu
  2. Mariola Pajdzik- Młot- pedagog Zespołu Szkół w Walimiu
  3. Andżelika Jaśkiewicz- pedagog z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jugowicach
  4. nadkomisarz Sylwestra Wawrzyniak z Komendy Miejskiej w Wałbrzychu
  5. aspirant Agnieszka Głowacka- Kijek- z Komendy Miejskiej w Wałbrzychu
  6. Paweł Brzozowski- dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu.

Podczas spotkania zostały przedstawione najważniejsze cele i działania programu

PaT – Profilaktyka a Ty oraz szczegółową informację dotyczącą aktualnych struktur i działań PaT w województwie dolnośląskim.

Pedagog przedstawiła ogólną informację na temat aktualnych zagrożeń sięgania przez młodzież po środki psychoaktywne oraz stosowania cyberprzemocy, wskazując jednocześnie zalety programu  twórczej profilaktyki rówieśniczej jakim jest program  PaT. Podczas potkania wyłonieni zostali członkowie „PaTPORTU”

Natalia Kubica – kapitan

Emilia Sitek

Ramona Maliszewska

Dominika Pawłowska

Sylwia Brędowska

Patrycja Czaplicka

Karolina Trojan

Spotkanie uświetnił spektakl terapeutyczny wg scenariusza Adama Zamełki „Spisek” w wykonaniu młodych aktorów ZPR w Walimiu.

tekst: Katarzyna Behot