Wigilia 2018

Listen to this article

Wigilia 2018

Tradycją naszego ośrodka jest wspólna wieczerza wigilijna, na którą oprócz wychowanków i pracowników zostają zaproszeni goście specjalni. W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas m.in.: Starosta Powiatu Wałbrzyskiego p. Krzysztof Kwiatkowski, Wójt Gminy Walim p. Adam Hausman, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Walimiu p. Małgorzata Jarczok, Dyrektor Gminnej Biblioteki  w Walimiu p. Renata Macherska, przedstawiciele Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich oraz ks. Ryszard Filipski.

Po powitaniach i przemówieniach Ksiądz Proboszcz odczytał fragment ewangelii, była to chwila zadumy i refleksji nad symboliką świąt. Następnie młodzież  wniosła Betlejemskie Światło Pokoju i przekazała jego ideę oraz tegoroczne hasło akcji: Światło, które łączy. Później grupa teatralna „ArtCrew” przy współpracy z kołem muzycznym wystawiła śpiewne jasełka. Forma spektaklu zaskoczyła niejedną osobę. Goście zaproszeni oraz pracownicy tradycyjnie już oddali głosy w konkursie na najlepszego aktora. W tym roku tytuł: najlepszego aktora pierwszoplanowego otrzymał – Kamil uczeń kl. II BSIST; najlepszego aktora drugoplanowego otrzymał – Natalia uczennica kl. VIII Sz.P., a wyróżnienie otrzymała – Julia uczennica kl. I BSIST. Ponadto w trakcie wieczerzy odbył się również konkurs na wypiek bożonarodzeniowy. W tym roku bezkonkurencyjne okazały się orzeszki upieczone przez grupę I.

Następnie p. Dyrektor Jolanta Omyła wspólnie z darczyńcami rozdała prezenty wychowankom. Natomiast w rewanżu młodzież obdarowała własnoręcznie wykonanymi prezentami wszystkich gości i pracowników.