“Wyśpiewać dziś chcemy wam życzenia…”

W tym roku koło teatralne działające w naszej placówce przygotowało uroczystość z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej 15 października, którą  połączyliśmy z obchodami Dnia Patrona. Na  początku nasi aktorzy w przygotowanej scence ukazali, w jaki sposób zostały nadane prawa dzieciom. Okazuje się, że ich twórcą był Król Maciuś Pierwszy, który nie mógł patrzeć na krzywdę dzieci i postanowił dać im prawa. W kolejnym przedstawieniu pt. „Dzień z życia belfra” pokazali strach  nauczycieli przed dyżurami podczas przerw oraz radami pedagogicznymi. Zabawne scenki obrazujące życie szkoły przeplatane były śmiesznymi piosenkami. O aranżację muzyczną zadbali jak zawsze p. Andrzej Jagodziński i p. Paweł Kociubski. Na koniec dziewczęta zaprezentowały taniec, który przygotowały specjalnie na tę okazję, pod kierunkiem p. Marioli Szewczyk. Gdy wybrzmiały ostatnie dźwięki melodii przewodniczący Samorządu Wychowanków w imieniu wszystkich wychowanków złożył członkom grona pedagogicznego życzenia. Oprócz życzeń nauczyciele i wychowawcy otrzymali drobne upominki własnoręcznie wykonane przez młodzież.