Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania

W dniu 1 października 2018 roku odbył się w naszym ośrodku Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania. Został on ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Każda grupa dostała inną książkę o tematyce młodzieżowej.
Grupa I czytała wspólnie książkę W. Bruca Camerona pt. „Był sobie pies”. Czytając ten fragment tekstu można stwierdzić, że jest to bardzo wzruszający i chwytający za serce utwór.

Continue Reading Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania

Próbna ewakuacja szkoły

Wychowankowie na zajęciach techniki i bhp w szkole omawiali zasady ewakuacji w razie sytuacji kryzysowej. Zostali poinformowani o sposobie wykonywania poszczególnych czynności w razie wystąpienia takiej sytuacji. Omówiłem  w sposób czytelny sygnalizacje, jaka może oznajmiać szybka i sprawną ewakuacje. Podano wychowankom miejsce gdzie wszyscy muszą dotrzeć, aby dokonać przeliczenia wychowanków. Informacje te były przekazywane zarówno gdyby zaistniała konieczność ewakuacji z budynku szkolnego jak i budynku internatu.

Continue Reading Próbna ewakuacja szkoły