ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

Listen to this article

8 kwietnia wspólnie z młodzieżą obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. W naszej szkole nazwaliśmy go – „PRZERWĄ NA ZDROWIE”.

Proponujemy wam dzisiaj:

Zróbmy przerwę od tego co niezdrowe… DZIŚ… nie pijemy COLI, dziś nie jemy CHIPSÓW, ani ZUPEK CHIŃSKICH.

Głównym przesłaniem tego święta jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące społeczeństwa na całym świecie.

W trakcie trwania imprezy młodzież przypomniała sobie definicję zdrowia, aktywnie uczestniczyła w dyskusji na temat zachowań prozdrowotnych, m.in.: poznała aktualnie obowiązującą piramidę żywienia, dowiedział się ile godzin snu potrzebuje człowiek, co wpływa na nasze samopoczucie, jak ważna jest aktywność fizyczna i regularne badania. Ponadto otrzymała ulotki profilaktyczne informujące o ryzyku stosowania używek, a także obejrzała prezentacje nt. higieny osobistej. Następnie uczniowie z dużym zaangażowaniem, a czasami nawet poświeceniem uczestniczyli w konkursach, zadaniach i rozwiązywali zagadki. Chętni, wzięli również udział w konkursie plastycznym, którego temat nawiązywał do hasła dzisiejszego spotkania.

W PRZERWIE NA ZDROWIE dzieci zaproszono na zdrowy podwieczorek i spacer po  okolicy. Na zakończenie imprezy uczniowie otrzymali broszurę „Kodeks zdrowego życia”.

 

A.Kostusiak-Czech