Dzień ziemniaka

Listen to this article

Dzień ziemniaka.
W miesiącu październiku w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii i UNICEF w Walimiu odbyła się V edycja „Dzień Ziemniaka”. Przedsięwzięcie to zostało zorganizowane przez grupę II wraz z wychowawcą – Aleksandrą Janczak.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 14:00. Udział w zabawie brali wszyscy wychowankowie placówki. Wychowankowie naszej placówki nie mieli kiedy się nudzić, bowiem wśród atrakcji znajdowało się wiele ciekawych konkurencji. Podczas wspólnych zmagań wyłonieni zostali „Mistrzowie Kuchni” z poszczególnych dziedzin min.:
• „Mistrz Kuchni” w obieraniu „PYRY”;
• „Mistrzem Kuchni” za przygotowanie jak największej ilości „KARTOFLI” do gotowania;
• „Mistrz Kuchni” za błyskawiczne przygotowanie „GRUL” na placki ziemniaczane;
• Młodzież poszerzyła wiedzę na temat historii ziemniaka, jego cech i przeznaczenia. W konkursie wiedzy o „ Ziemniakach, pyrach, kartoflach, grulach” wzięły udział trzy drużyny:
I miejsce zajęła drużyna – HYDROPYRY;
Trzeba przyznać, że wychowankowie z wielkim zaangażowaniem brali udział w przygotowanych na ten dzień konkursach i zabawach.
Młodzież na praktycznych zajęciach zawodu przygotowała dla wszystkich uczestników „Dnia Ziemniaka” potrawy z użyciem ziemniaków min.: sałatka warzywna.
„Dzień Ziemniaka” niewątpliwie zintegrowało naszą społeczność, a wspólnie spędzony czas upłynął w miłej, przyjaznej atmosferze i zdrowej rywalizacji.

Do zobaczenia za rok!!!
Organizator imprezy:
Aleksandra Janczak