Przywróć Naszą Ziemię

Listen to this article

Wychowankowie wykonują prace

Lampiony

 

 

 

 

 

 

 

Jak co roku 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Tegoroczne hasło brzmiało „Przywrócić Naszą Ziemię”. Młodzież naszego Ośrodka pamięta, że Ziemia jest bezcennym skarbem, domem, o który musimy dbać, jeśli nie będziemy mogli mieszkać na Ziemi, to gdzie?
Dzień Ziemi to okazja do zastanowienia się nad skutkami bezmyślnej działalności człowieka, a także przemyślenia, w jaki sposób pomóc naszej planecie. 

W ramach obchodów młodzież obejrzała filmy poświęcone zagrożeniom ekologicznym, które pozwoliły zgłębić problemy dzisiejszego świata. W internacie wyeksponowana została gazetka, na której pojawiły się ważne informacje dotyczące zagrożeń, na które narażone jest środowisko człowieka oraz sposobów zaradzenia im. Wyposażeni
w wiedzę wychowankowie mieli możliwość sprawdzić się, biorąc udział w Wielkim Teście Ekologicznym. Wśród tych, którzy zdobyli największą liczbę punktów, znalazło się pięć osób: dwie ex aequo na I miejscu, jedna na II i dwie ex aequo na III. Zajęcia warsztatowe pod hasłem „Cuda
z odpadów” dały możliwość spróbowania swoich sił w upcyklingu, którego ideą jest produkcja nowych przedmiotów z odpadów przeznaczonych do wyrzucenia. W czasie zajęć ze słoików po przetworach młodzież wyczarowała urocze świeczniki. Na pamiątkę tegorocznych obchodów Dnia Ziemi zasadzone zostały dwie sadzonki bzu.
Ponadto w dniu 22.04.2021r. wychowankowie wzięli udział w webinarium dla młodzieży ph. „Lekcje z klimatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska – Przywróć naszą Ziemię! oraz w warsztatach praktycznych online zwracających uwagę na problem marnowania żywności oraz podkreślających kwestie odpowiedzialnej, zrównoważonej mody.
Niech każdy dzień w roku będzie DNIEM DLA ZIEMI!
Koordynator
U. Chrzanowska

Wykonane lampiony

Podczas pracy